Staff Members

Olivia Baad
Fourth Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6621
Claire Berkoff
Third Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6615
Maggie Boyer
Occupational Therapist
(847) 835-6600 VM: 6424
Vanessa Burgos
Teacher Associate
(847) 835-6600
Michele Byrne
District Literacy Specialist
(847) 835-6600 VM: 7679
Andrea Chusin
Reading Specialist
(847) 835-6600 VM: 6650
Claire DeHorn
Third Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6658
Barb Dowling
Teacher Associate
(847) 835-6600
Clair Durkes
Science/Math
(847) 835-6600 VM: 6449
Audrey Evans
Spanish Teacher
(847) 835-6600 VM: 6631
Shelly Gavenda
Fourth Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6625
Nikki Heller
Teacher Associate
(847) 835-6600
Bobby Johnson
Third Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6637
Kristin Juozaitis
Third Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6616
Mary Kelly
Crawford Learning Center Director
(847) 835-6600 VM: 6622
Courtney Kosanovich
Teacher Associate
(847) 835-6600
Amy Langendorf
District Social Worker
(847)835-6600 VM: 7811
Sara Leavitt
Academic Support Teacher
(847) 835-6600 VM: 6655
Hilary Lee
Physical Education
(847) 835-6600 VM: 6463
Cheryl Levin
School Psychologist
(847) 835-6600 VM: 6425
Nathan Lyon
Fourth Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6630
Suzanne McLane
Speech-Language Pathologist
(847) 835-6600 VM: 6632
Melody Mullenix
Fourth Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6628
Talia Nathan
Social Worker
(847) 835-6600 VM: 6633
Ann Pasquesi
Special Education Teacher
(847) 835-6600 VM: 6644
Sarah Porretta
Music Teacher
(847) 835-6600 VM: 6642
Stephanie Pryor
Third Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6638
Susan Richmond
Teacher Associate
(847) 835-6600
Laura Roth
Teacher Associate
(847) 835-6600
Lisa Salzman
CLC Associate
(847) 835-6600
Sean Sarubbi
Physical Education
(847) 835-6600 VM: 6618
Tracey Schmidt
Teacher Associate
(847) 835-6600
Natalie Shadel
Art Teacher
(847) 835-6600 VM: 6647
Deborah Shapiro
Third Grade Teacher
(847) 835-6600 VM: 6617
Amy Shearer
Special Education Teacher
(847) 835-6600 VM: 6652
Erica Zuhr
Technology Inclusion
(847) 835-6600 VM: 6458